Każdy jest artystą - tylko nie każdy o tym wie.
"Mały Książę"
Spektakl na motywach powieści Antoine de Saint-Exupéry
Reżyseria: Sławomir Rokita
Opieka pedagogiczna: Karolina Cząstka
Wystąpili:
Małgorzata Frączyk
Maria Izbińska
Karolina Kubicka
Agnieszka Luzara
Dawid Oczkoś
Izabella Pietrzniak
Magdalena Sarama
Wolontariusze:
Maria Majecka
Maksymilian Gosztyła
"Byczek Fernando"
Autor: Munro Leaf przekład Irena Tuwim
Reżyseria: Sławomir Rokita
Opieka pedagogiczna: Jolanta Sedlak
Wystąpili:
Michał Droń
Sabina Gryglewska
Filip Hanusz
Marek Mazur
Szymon Ostrowski
Katarzyna Pater
Julia Rak
Szymon Rak
Katarzyna Skrzypiec
"Pchła Szachrajka" - spektakl online
Na podstawie wiersza Jana Brzechwy
"GORSZE DŹWIĘKI JOHNA CAGE'A" - dojrzały i artystycznie nowatorski spektakl w wykonaniu starszej grupy.
Scenariusz: Krzysztof Galos
Reżyseria: Angelika Broniewska
Opieka pedagogiczna: Karolina Cząstka
"Lokomotywa" - na podstawie wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Reżyseria: Sławomir Rokita, muzyka: Monika Bylica", opieka pedagogiczna: Jolanta Sedlak
Spektakl został wyróżniony nagrodą główną - Wielką Buławę - w XVII Przeglądzie Teatralnym „O Buławę Lajkonika
Wolontariusze: Tomasz Krawczyk, Anna Tomczyk
W spektaklu gościnnie wystąpili uczniowie XXX LO im Św. Brata Alberta - Adama Chmielowskiego w Krakowie.
W spektaklu wykorzystano fragmenty Suity
"Peer Gynt" Edvarda Griega
"W sam raz na Walentynki" - Reżyseria: Aleksandra Barczyk i Agnieszka Kolanowska
Pomysł i inicjatywa: Justyna Sujata
- "Spróbuj sam" - spektakl przygotowany na podstawie bajki masajskiej w reżyserii Aleksandry Barczyk i Moniki Filipowicz można było zobaczyć w Katolickim Centrum Kultury przy ul. Łokietka 60 w Krakowie. Młodzi artyści zachwycili publiczność, zarówno swoim niezwykłym wykonaniem, jak i wspaniałą charakteryzacją przygotowaną przez studentów ze Szkoły Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa”.
- "A jak Anioł" - spektakl z autorską muzyką skomponowaną przez Monikę Bylicę do wierszy Ewy Stadtmuller. Reżyseria: Sławomir Rokita.
- "Dzień dobry Panie Barbakanie" - spektakl z muzyką specjalnie skomponowaną na tę okazję przez panią Monikę Błaszczyk-Bylicę - do tekstów Ewy Stadtmuller i Wandy Chotomskiej. "Dzień dobry Panie Barbakanie" to widowisko muzyczne obfitujące w piękne, autorskie melodie i urocze teksty.
- „Szopka krakowska” – publiczność zgromadzona w Teatrze PWST obejrzała kolorową „Szopkę krakowską” zrealizowaną w oparciu o autorski scenariusz p. Ziuty Zającówny, która jest również reżyserem przedstawienia. Występowały dwie grupy: dziecięca i młodzieżowa. Młodszą grupę KUCYKÓW przygotowywały p. Jolanta Sedlak i Julia Rzeszótko.
- „Spotkanie w aeroplanie ... czyli śladami Małego Księcia” - spektakl został wystawiony na scenie Teatru „Groteska”. Przed publicznością zaprezentowały się aż trzy grupy "Kucyków"; najmłodsza pod kierunkiem p. Jolanta Sedlak, średnia, którą opiekuje się p. Anna Cichoń oraz starsza prowadzona przez p. Ziutą Zającówną.
- „Opowieść Wigilijna” – przed ponad 200-osobową widownią na scenie Teatru Lalki i Aktora „Groteska” zaprezentowano inscenizację muzyczną „Opowieści wigilijnej” wg K.Dickensa. Przedstawienie reżyserowała pani Ziuta Zającówna, której asystowała p. Agnieszka Rzeźnicka (autorka adaptacji oryginalnego tekstu).
- „Bajkolandia” – na scenie Kinoteatru „Uciecha” odbyła się premiera przestawienia muzycznego pt. „Bajkolandia” wg tekstów Temersona i J. Brzechwy. Reżyserem spektaklu była zawodowa aktorka i pracownik dydaktyczny krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej dr Józefa Zając-Jamróz. Przebojową muzykę specjalnie do tego przestawienia napisała pedagog i muzyk - pani Monika Bylica.
- "Dziadek do orzechów" – przed ponad 300-osobową widownią na scenie Teatru Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, zaprezentowano inscenizację bajki muzycznej wg E.T.A. Hoffmana "Dziadek do orzechów" w adaptacji i reżyserii dr Ziuty Zającównej (zawodowej aktorki i wykładowcy PWST).
- "Koty ... polskie" – wg L.J. Kerna został wystawiony na dużej scenie Teatru Lalki i Aktora "Groteska". Przestawienie w reżyserii p. Małgorzaty Krzysicy, aktorki Teatru Ludowego, z przebojową muzyką specjalnie skomponowaną przez p. Monikę Bylicę.
GRUPA STARSZA spotyka się w
PONIEDZIAŁKI O GODZINIE 18:45
GRUPA MŁODSZA spotyka się w SOBOTY
O GODZINIE 14:15
Zajęcia odbywają się co tydzień i trwają 1,5 godziny.
Cotygodniowe zajęcia prowadzone są w siedzibie Fundacji
przy ul. Dunajewskiego 5/29, w Krakowie
(oficyna, wejście D, parter).
Spektakle wystawiane są na deskach krakowskich teatrów
oraz zaprzyjaźnionych instytucji.