Pomagam
Fort Sztuki (i) Życia

Dawny austro-węgierski obiekt obronny Fort 52 ½  S Sidzina to dziś Fort Sztuki (i) Życia

Centrum spotkań i wspólnej aktywności ponad podziałami na osoby sprawne i z niepełnosprawnościami; przestrzeń dla nowoczesnych terapii i społecznej integracji. Muzeum, miejsce edukacji oraz działań artystycznych, przyrodniczych i kulturalnych.

Pełen życia przystanek na szlaku Twierdzy Kraków

Kontakt

ul. Kozienicka 33

30-397 Kraków

Preferowany dojazd środkami komunikacji miejskiej - z pętli Czerwone Maki
autobusem 116, przystanek Orszy-Broniewskiego
Droga do samodzielności

Od lat realizujemy kompleksową terapię dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku od 3 do 28 lat.
Indywidualnie dobrane formy terapii wpływają na umiejętności motoryczne, stan psychoruchowy oraz zachowania społeczne podopiecznych.

Zajęcia realizowane w projekcie:

  • Hipoterapia
  • Trening społeczny
  • Psychoterapia
  • Terapia pedagogiczno-logopedyczna
  • Fizjoterapia
  • Terapia przez sztukę
  • Arteterapia
Kontakt

ul. Dunajewskiego 5/29

(wejście D od podwórka)
31-133 Kraków

email: terapia@pelna-zycia.pl

tel. +48 726 30 10 40

lub

tel. 698 28 13 66

www.pelna-zycia.pl/centrum-terapii

Krakowskie Centrum Informacji i Wsparcia dla Opiekunów Osób Niesamodzielnych
Nie masz siły opiekować się osobą niesamodzielną? Jesteś wyczerpany, planujesz pobyt w szpitalu lub wyjazd na wakacje?
Nie wiesz jak opiekować się osobą po udarze, co robić, jak zająć się odleżynami, jak im zapobiegać , masz inne problemy opiekuńcze?
Nie wiesz, gdzie możesz otrzymać orzeczenie o niepełnosprawności, czy należy Ci się dodatek do rachunku za prąd, gdzie szukać pomocy w nietypowej sprawie?
Ten Projekt jest dla Ciebie.
Projekt realizowany przez Fundację Pełną Życia w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
Kontakt

os. Szkolne 14,
(wejście od ulicy Struga)

31-976 Kraków 

 

Tel: +48 512 361 939

Tel: +48 512 361 898

Tel: +48 510 742 669

 

e-mail: kontakt@wsparciekrakow.pl

www.wsparciekrakow.pl

WSPORNIK - Punkt Wsparcia Opiekunów

Jeśli potrzebujesz wytchnienia w opiece nad bliską osobą - pomożemy Ci. Wspornik to punkt wsparcia opiekunów osób niesamodzielnych.

Pomagamy mieszkańcom Krakowa, którzy potrzebują wytchnienia w codziennych obowiązkach opiekuńczych.

Nasz zespół zapewni właściwą opiekę bliskiej Ci osobie. Dzięki nam bez obaw odpoczniesz, załatwisz w ciągu dnia swoje sprawy, wyjedziesz na weekend lub np. pójdziesz do szpitala na zabieg.

Opiekę świadczymy w domu podopiecznego dzięki czemu czuje się bezpiecznie. Nasi podopieczni zawsze mogą liczyć na profesjonalną i pełną empatii pomoc.

Projekt realizowany przez Fundację Pełną Życia w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
Kontakt

ul. Skawińska 11/12,

Kraków 31-066

Tel: +48 882 100 615

Tel: +48 882 022 536

Tel: +48 882 055 848

Tel: +48 882 043 572

 

e-mail: kontakt@wspornik.org

www.wspornik.org

Przybij 5-kę koledze bez dłoni
Poradnik dla rodzin 

Relacje społeczne – chociaż mamy z nimi do czynienia na co dzień, bo przecież ciągle się z kimś spotykamy, rozmawiamy z ludźmi, żyjemy ze sobą – to jednak nie zawsze wiemy jak się powinniśmy zachować. Problem pojawia się wtedy, gdy osoby z którymi chcemy nawiązać kontakt są inne – są np. niepełnosprawne. Zadajemy sobie wtedy pytania: “Co zrobić?” “Jak się odezwać?” “Czy mam pomóc?” “Wolno mi patrzeć?” Kolejny problem pojawia się gdy sytuację niepełnosprawności próbujemy wytłumaczyć dzieciom.

Właśnie dlatego na podstawie prawdziwych historii i doświadczeń naszych specjalistów powstał kolorowy poradnik dla rodzin, w którym w łatwy i przystępny sposób pokazujemy że możemy przybić 5 koledze bez dłoni!

Poradnik powstał w ramach kampanii "Równi w różnorodności" prowadzonej wraz z DrOmnibusem.

Zapraszamy do oglądania i pobrania wersji PDF

Moda bez Ograniczeń

„Moda Bez Ograniczeń” to długofalowy program edukacyjny i warsztatowy skierowany do osób z niepełnosprawnością, dzięki któremu mogą one kreować swój wizerunek, przełamywać negatywne stereotypy i dokonywać głębokich zmian wewnętrznych, które są fundamentem dalszego rozwoju. ​ Moda nie ma ograniczeń - przekonujemy o tym m.in. z Anją Rubik, Zosią Ślotałą, Jillian Mercado (jedną z najbardziej znanych niepełnosprawnych modelek, stylistek i blogerek modowych zUSA), Olivierem Janiakiem i Jackiem Rozenkiem, którzy aktywnie wspierają nasz projekt. Kolejne edycje  od 2013 r. zmieniły się w wielomiesięczny projekt coachingowy, podczas którego odkryliśmy potrzeby wielu osób. Zauważyliśmy, że dla wielu wygląd - pozornie nieistotny - jest czymś ważnym, czymś co może poprawić samoocenę i poczucie własnej wartości, pewność siebie, a nawet nastrój w danej chwili. Odkryliśmy, że to właśnie warsztaty - bardziej niż wielka finałowa Gala pomagają uczestnikom projektu.

Zobacz więcej