Pomagam
Hipoterapia

Jeśli Twoje dziecko ma problemy neurologiczne, ortopedyczne lub z natury psychicznej i społecznej, hipoterapia może być skuteczną formą rehabilitacji.

Hipoterapia polega na wykorzystaniu konia do terapii, co pozwala na jednoczesne oddziaływanie ruchowe, sensoryczne, psychiczne i społeczne. Dzięki temu kodowany jest w mózgu prawidłowy wzorzec ruchu miednicy podczas chodu, normalizowane napięcie mięśniowe, doskonalona równowaga, koordynacja, orientacja w przestrzeni i poczucie rytmu oraz redukowane są skutki zaburzeń emocjonalnych. Hipoterapia jest szczególnie polecana dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zespołem Downa, upośledzeniem umysłowym, nerwicami, nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami zachowania i problemami szkolnymi wynikającymi z zaburzeń integracji zmysłów.

Jeśli zastanawiasz się, czy hipoterapia może pomóc Twojemu dziecku, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Wspólnie omówimy indywidualny plan terapii, który pomoże Twojemu dziecku osiągnąć najlepsze efekty.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

KIEDY ?
Zajęcia prowadzone są
od poniedziałku do soboty.
Godziny zajęć ustalane
indywidulanie z rodzicami pacjentów.
GDZIE ?
Zajęcia prowadzone są w hali przy
ul. Kobierzyńskiej 175a w Krakowie
– wewnątrz budynku lub w przypadku ładnej pogody na terenie go okalającym.
Kontakt

Aby zgłosić dziecko na zajęcia prosimy o kontakt:

 

Nasze konie

Pelargonia - pieszczotliwie nazywana Pelą

Gąg

Myszaty

Ratunek dla Peli

Pelargonia zwana pieszczotliwie Pelą to najlepsza zwierzęca terapeutka która całe swoje życie poświęciła dzieciom z niepełnosprawnościami - Podopiecznym Fundacji.

Dzisiaj to ona potrzebuje Waszej pomocy ponieważ ze względu na stan zdrowia nie może nosić na grzbiecie naszych dzieci choć w dalszym ciągu jest niezastąpiona w terapii kontaktu dziecka z koniem. Łagodnie usposobiona, pozwala na przytulanie, czesanie, reaguje na swoje imię, jest najlepszą przyjaciółką naszych Podopiecznych.

Kliknij o dołóż swoją cegiełkę na pomoc dla Peli --> POMAGAM