Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > 33 Urodziny Fundacji
33 Urodziny Fundacji
17 października 2022

33 URODZINY FUNDACJI PEŁNEJ ŻYCIA!

 

W tym roku świętujemy podwójnie, gdyż są to również pierwsze urodziny, które odbędą się naszym świeżo otwartym Forcie Sztuki (i) Życia!

Z tej okazji zapraszamy i Was!

Przybywajcie w sobotę,  22 października 2022, od godziny 14:00 do godz. 19:00.

 

 

Program:

 

14:15 – 15:00 – Wernisaż wystawy malarskiej Jolanty Adamiec „Barwa, kreska, cisza”

15:00 – 18:00  – Warsztaty autoprezentacji i występów scenicznych dla dorosłych i starszej młodzieży. Warsztat prowadzi Dominik Buksa – trener wystąpień publicznych i aktor teatralny

18:00 – 19:00 – Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu A Poco Kwartet

 

Questing – Dla miłośników zabaw terenowych dostępne będą również dwie ścieżki gier questingowych do pobrania w recepcji lub przez stronę  http://questing.pl/

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak będzie nam bardzo miło zechcecie nas wesprzeć dowolną darowizną do stojącej w holu Fortu skrzyneczki na datki 🙂

 

Jolanta Adamiec

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na Wydziale Sztuki.

Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuję projektując, dekorując i ucząc.
W moich pracach malarskich eksperymentuję, poszukuję, szukam nastroju przez kolor, fakturę, światło. Staram się aby każdy obraz miał coś niepowtarzalnego. Kolor w moich obrazach jest raczej oszczędny, wygaszony bielą. Szarości, których szukam są dla mnie kolorami wyciszenia i koncentracji. Wyrażają spokój, harmonię i łagodność, której szukam w twórczości i w życiu. Posługuję się farbami olejnymi, które mają najwięcej możliwości malarskich. Pracując, korzystam ze szpachelki, która pomaga mi uzyskać fakturę obrazu, ożywiając kompozycję malarską. W moich pracach często pojawia się kreska, rysunek, który według mnie, może towarzyszyć i współistnieć  z plamami barwnymi w malarstwie. Podejmuję tematy związane z architekturą miast, pejzażem i martwą naturą.

Wystawy i sukcesy:

– 2014 ,,Zimowy Salon Artystyczny”  wystawa zbiorowa, Kraków
– 2015  Wystawa indywidualna, Klub Kultury, Wróblowice
– 2016  Wystawa indywidualna ,,Spacer ulicami Krakowa” Magistrat, Kraków
– 2017  Wystawa indywidualna ,,Światło , cień i szarości”, Centrum Kultury Podgórza, Kraków
– 2018 Wystawa indywidualna ,,Miejskich uliczek czar”, Klub Kultury Soboniowice, Kraków
– 2020 Wystawa zbiorowa ,,Czekając na wiatr, ,artyści wobec smogu, Centrum kultury Solvay, Kraków
– 2020 Wystawa indywidualna ,,Martwa natura”, Klub Kultury Soboniowice , Kraków
– 2020 Wystawa indywidualna ,, Barwa, kraska, ulice”, Krakowskie Forum Kultury, Kraków
– 2020 Stypendium Miasta Krakowa, programu ,,Kultura Odporna” dla twórców indywidualnych.
– 2021 Sprzedaż obrazu podczas  Internetowej, XXX Aukcji Stowarzyszenia ,,Wielkie Serce” na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie

A Poco Kwartet

Zaczęło się niewinnie od skrzypiec. Ale któż zagra lepiej niż skrzypce jeśli nie… dwoje skrzypiec! Tak powstały śpiewające skrzypce, grające małżeństwo– harmonia doskonała. A właściwie prawie doskonała, bo jeśli dołożymy altówkę i wiolonczelę to mamy pełnię brzmienia.

Skład naszego zespołu:

Magdalena Piotrowska – I skrzypce
Ryszard Piotrowski – II skrzypce
Katarzyna Matusiak – altówka
Joanna Nelicka – wiolonczela

W tym składzie gramy ze sobą od lat, początkowo w orkiestrze (choć niektórzy znają się jeszcze ze szkoły), w rodzinnym duecie, w okazyjnym trio lub kwartecie. W 2019 roku postanowiliśmy stworzyć stały zespół. Regularne próby i wspólne plany pozwoliły nam w pełni rozwinąć skrzydła. Wciąż doskonalimy nasze umiejętności i pracujemy nad nowym repertuarem. Tu nie ma miejsca na nudę!

Od początku muzyka filmowa najczęściej wypełnia nasze setlisty. Chcemy więc zabrać Was w podróż po naszych ulubionych filmowych motywach. Ciekawe czy rozpoznacie je wszystkie?

A Poco Kwartet?

Warsztaty wizerunkowe

Dopada Cię trema przed wystąpieniami publicznymi? Ręce wykonują nieskoordynowane ruchy, a Twój głos brzmi jak zupełnie obcej Ci osoby?

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty prezentacji i wystąpień scenicznych!

Dowiesz się na nich jak pracować ciałem w przestrzeni scenicznej, poznasz tajniki emisji głosu i przemawiania w taki sposób, aby inni z zainteresowaniem słuchali. Przećwiczysz techniki radzenia sobie z tremą i rozkojarzonymi słuchaczami. Na warsztatach wydobędziesz swoją naturalną ekspresję, a prowadzący nauczą Cię jak swobodnie i bez stresu komunikować się z publiką i wyrażać siebie.

 

Warsztaty poprowadzą Rafał Sowa oraz Dominik Buksa

Trenerzy wystąpień publicznych i aktorzy teatralni

 

Więcej na temat warsztatów wizerunkowych -> tutaj 

Preferowany dojazd środkami komunikacji miejskiej – z pętli Czerwone Maki autobusem 116, przystanek Orszy – Broniewskiego. 

Organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych.

 

Warsztaty zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego