Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Czas podsumować pokaz mody!
Czas podsumować pokaz mody!
18 grudnia 2013
Chcecie dowiedzieć się, co działo się 8 grudnia w trakcie pokazu mody?
A może chcielibyście zobaczyć kilka fotografii i przypomnieć sobie emocje z tamtego wieczoru?
Czas na krótką relację!

Wieczór rozpoczął się wystąpieniem Prezes Fundacji – Aleksandry Włodarczyk i Pana Bogdana Dąsala (Pełnomocnika Prezydenta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych. Pani Aleksandra przywitała wszystkich gości oraz krótko przedstawiła ideę zorganizowanej imprezy. Następnie prowadzący, Pan Olivier Janiak, zapowiedział występ Integracyjnej Grupy Teatralnej "Kucyki".

Młodzież w przygotowanych przez siebie (podczas warsztatów stylizacji i kreowania wizerunku) koszulkach zaprezentowała przemyślenia dotyczące swoich zainteresowań, tego co lubią oraz wszystkiego, co ich na co dzień denerwuje.
Według zaproszonych gości był to jeden z najmocniejszych momentów wieczoru, ponieważ nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak trudna wciąż może być sytuacja osób niepełnosprawnych.

Następnie miał miejsce pokaz kreacji podarowanych przez najlepszych polskich projektantów mody.
Na jednym wybiegu można było zobaczyć stroje Ewy Minge, Violi Śpiechowicz, La Mania, Roberta Kupisza, Bartosza Malewicza, Natashy Pavluchenko, Łukasza Jemioła, Bohoboco, Teresy Rosati oraz Wojciecha Haratyka, które w większosci zaprezentowane zostały przez niepełnosprawne modelki. Dziewczyny miały również na sobie biżuterię od firmy Lewanowicz.

Nasze modelki i modele, przygotowani do pokazu przez Panią Agnieszkę Rokosę oraz studentki krakowskiej Szkoły Stylizacji i Wizażu "Artystyczna Alternatywa", zgodnie przyznają, że był to wspaniały, pełen nowych doświadczeń wieczór!

Podczas eventu podziwialiśmy wystawę pieknych obrazów autorstwa Maggie Piu, która była obecna na pokazie.
W przerwie mozna było zasmakować przystawek podawanych z kawą lub herbatą, na każdego z gości czekała również lampka wina.

Po pokazie odbyła się charytatywna aukcja (o której więcej już wkrótce), a całą imprezę uświetnił wspaniały koncert Grzegorza Turnaua.

Po koncercie zaprosiliśmy naszych gości na Afterparty w Vidok Restaurant & Cafe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z całej imprezy. Zdjęcia wykonały p. Barbara Czopek i p. Bożena Pochopień