Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Dzień Wolontariatu na Uniwersytecie Ekonomicznym - my tam będziemy!
Dzień Wolontariatu na Uniwersytecie Ekonomicznym - my tam będziemy!
07 grudnia 2009
W najbliższą środę, 9 grudnia w godzinach 9:30-15:00 odbędą się targi organizacji charytatywnych organizowane w ramach Dnia Wolontariatu przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Na targach będzie także obecna nasza Fundacja.

Nasze uczestnictwo w nadchodzącym wydarzeniu jest dla nas istotne, ponieważ od nowego roku rozpoczynamy rekrutację  wolontariuszy do jednego z naszych projektów. Dzieci, o które troszczy się Fundacja są dziećmi niepełnosprawnymi. Każde z tych dzieci, zwłaszcza nastolatki, chcą mieć przyjaciela, grupę rówieśniczą, chcą móc wyjść do kawiarni, na spacer czy dobrze się bawić. Często jest to utrudnione bądź wręcz niemożliwe.

Reagując na tą naturalną potrzebę chcemy zorganizować grupę młodych ludzi, którzy mogliby regularnie pracować jako asystenci dzieci niepełnosprawnych. Spotkania z grupą dzieci odbywałyby się dwa razy w miesiącu i obejmowały wspólne wyjście do kawiarni, na spacer, na wystawę do muzeum. Grupa liczyłaby 5-6 osób, w tym psycholog i/lub pedagog specjalny z Fundacji. Wspólne wyjście trwałoby około 3 godzin.

Podjęcie współpracy z wolontariuszem odbywa się po odbyciu pomyślnie zakończonej rozmowy rekrutacyjnej oraz podpisaniu umowy woluntarystycznej z Fundacją na okres kilku miesięcy. Po zakończeniu współpracy wystawiamy certyfikat.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony Fundacji, a więcej informacji uzyskać pisząc na adres mailowy: ula.smula@hipoterapia.info.pl