Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Fundacja ma nowy statut!
Fundacja ma nowy statut!
21 sierpnia 2013
Od kilku dni w naszej fundacji obowiązuje nowy statut. Dzięki tej zmianie możemy jeszcze bardziej pomagać dzieciom niepełnosprawnym, wzbogacając nasze działania o nowe projekty ze świata kultury i sportu.

Co znaleźć możemy w nowym statucie? Wciąż głównym celem naszej działalności jest wsparcie rozwoju oraz aktywizacja młodych osób niepełnosprawnych, w tym rehabilitacja medyczna i społeczna dzieci oraz wsparcie dla członków ich rodzin. Nadal stawiamy mocno na edukację prozdrowotną i promowanie zdrowia jako wartości społecznej.

Jeszcze bardziej jednak chcemy otworzyć się na działania interdyscyplinarne ze szczególnym uwzględnieniem działań na styku kultury, terapii i pomocy społecznej oraz włączanie osób niepełnosprawnych w aktywne życie społeczności lokalnych, w tym czynne ich uczestnictwo w działaniach na rzecz zachowania oraz promocji dziedzictwa narodowego i kulturowego.

Przed nami nowe wyzwania! Co planujemy? Przede wszystkim zwiększenie liczby przedsięwzięć kulturalnych, artystycznych, organizowanie imprez, w tym imprez integracyjnych i sportowych. Już wkrótce opublikujemy informacje o konkretnych inicjatywach. Śledźcie naszą stronę, by być na bieżąco!

Więcej na temat nowego statutu znajdziecie tutaj