Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Gra "Na wsi" już do pobrania!
Gra "Na wsi" już do pobrania!
07 stycznia 2014
Gra "Na wsi" wspierająca terapię dzieci z zaburzeniami zachowania i rozwoju jest już do pobrania w Google Play. Zapraszamy do gry!

Na wsi mieszkają różne zwierzęta - a naszym zadaniem jest rozpoznać po dźwięku każde z nich i pomóc pastuszkowi nakarmić swoich podopiecznych! A wszystko to w ramach nowopowstałej gry "Na wsi", która od niedawna polscy użytkownicy tabletów z systemem Android mogą pobrać na swoje urządzenia. 

Grę można pobrać bezpłatnie pod adresem: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omnibus.single.farm

Celem gry jest poznanie przez dziecko zwierząt najczęściej występujących w gospodarstwie domowym na podstawie wydawanych przez nich odgłosów. Zadaniem dziecka jest wskazanie zwierzęcia (poprzez dotknięcie na tablecie postaci), którego głos usłyszało. Po prawidłowej identyfikacji odgłosu i zwierzęcia gracz otrzymuje nagrodę. Celem spójności postępowania terapeutycznego wprowadzana jest także nazwa rodzajowa rozpoznawanych obiektów podawana przez lektora. 

Główna trenowana umiejętność w trakcie gry to zatem identyfikacja dźwiękowa. Natomiast dodatkowe ćwiczone umiejętności to: uwaga, koordynacja słuchowo - wzrokowa oraz wzrokowo - ruchowa, pamięć.

Gra kierowana jest do dzieci w wieku 1 r.ż oraz starszych, u których występują zaburzenia uniemożliwiające harmonijny rozwój. Wykorzystana  jest naturalna ciekawość poznawcza dzieci zachęcająca je do aktywności poprzez wykorzystanie dźwięku oraz obrazu.

Gra stworzona została przez psychologów i terapeutów i testowana była w ośrodkach terapeutycznych w grupach wczesnego wspomagania. 

Wkrótce do sklepu Google Play trafi wersja angielska i szwedzka gry. 

"Na wsi" to pierwsza z gier firmy DrOmnibus, która zajmuje sie przygotowaniem kompleksowego narzędzia wspierającego terapię dzieci z zaburzeniami rozwoju i zachowania, na które składa się zespół interaktywnych gier oraz system śledzenia postępów dziecka. Jednym z udziałowców w firmie DrOmnibus i partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Fundacja Hipoterapia - Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. 

www.dromnibus.com