Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Informacja o pomocy dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym
Informacja o pomocy dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym
15 maja 2015
Powstał Zespół Zadaniowy ds. Rozpoznania Potrzeb w Zakresie Wsparcia Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym!

 

Szanowni Państwo,

 

z radością informujemy, że Prezydent Miasta Krakowa przyjął inicjatywę Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Osób Niepełnosprawnych, w której działa nasza Fundacja i powołał do życia Zespół zdaniowy  do spraw rozpoznania potrzeb w zakresie wsparcia rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym na terenie Gminy Kraków.

W składzie Zespołu jest aż trzech Pełnomocników Prezydenta Miasta Krakowa (ds. Spraw Społecznych, Rodziny oraz Osób Niepełnosprawnych), a także przedstawiciele Wydziału Edukacji, Spraw społecznych, Biura Ochrony Zdrowia, MOPS oraz organizacji pozarządowych.

 

Wspólnie chcemy stworzyć Kartę rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem (w wieku od 0-25 lat). To nowatorski pomysł na skalę całej Polski.

Karta będzie tworzona na wzór Karty Dużej Rodziny dla rodzin wielodzietnych, dzięki której będą przysługiwały zniżki i udogodnienia do korzystania z ofert miejskich placówek kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych czy zdrowotnych. W najbliższej przyszłości Karta ułatwi niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży oraz członkom ich rodzin aktywne uczestniczenie w życiu społecznym miasta.

 

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, dotyczącej najważniejszych potrzeb rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Na podstawie zebranych informacji będzie można opracować sposoby zaspokojenia tych potrzeb i stworzyć ofertę udogodnień, do których w przyszłości będzie uprawniać Karta.

Pierwsze konkretne działania planowane są jeszcze w tym roku!

 

Załączniki:
Ankieta potrzeb