Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Integracyjny Teatr „Kucyki”
Integracyjny Teatr „Kucyki”
21 sierpnia 2013
Grupa teatralna działająca od jesieni 2003 roku złożona z podopiecznych fundacji oraz zaprzyjaźnionych zdrowych rówieśników pozwalająca dzieciom niepełnosprawnym na zdobycie nowych umiejętności w sferach rozwoju społecznego, emocjonalnego, poznawczego, a także w zakresie komunikacji werbalnej.

Zespół działał początkowo jako nieformalna grupa ochotników, w 2004 roku grupa przyjęła nazwę „Kucyki” i od tej chwili jej uczestnicy rozpoczęli regularną pracę pod okiem kadry Fundacji oraz profesjonalnych aktorów z krakowskich teatrów. Zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi terapii przez sztukę (arteterapia).

Obecnie KUCYKI mają za sobą szereg premier i prezentacji na zawodowych scenach teratralnych Krakowa, a także występy w warunkach plenerowych m.in. na krakowskich Błoniach i Rynku Głównym. Dzieci z Grupy KUCYKI są laureatami nagród kolejnych Przeglądów Twórczości Osób Niepełnosprawnych "O Buławę Lajkonika" w latach 2006, 2007 i 2008.

Wzruszające i imponujące dokonania grupy dzieci niepełnosprawnych uwrażliwiają na ich potrzeby wszystkich widzów uczestniczących w prezentowanych spektaklach, a za pośrednictwem mediów – także szeroką publiczność.