Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Jak to było z naszą Fundacją …
Jak to było z naszą Fundacją …
04 listopada 2014
Krótko z naszej historii.
Ciekawostka: Kiedyś nazywaliśmy się Fundacją Na Rzecz Rozwoju Rehabilitacji Konnej Dzieci Niepełnosprawnych, w skrócie Fundacja Hipoterapia.

 

 

Pomysł na to, żeby powstała nasza Fundacja zrodził się w połowie 1989 roku w grupie pięciorga przyjaciół. Wszystko zaczęło się po pierwszym w Polsce kursie hipoterapii w latach 80-tych (w Swoszowicach pod Krakowem), którego absolwentami byli Maria i Mikołaj Rey, prowadzący rodzinny ośrodek rekreacji konnej. Wtedy hipoterapia stawała się coraz bardziej popularna na świecie, ale w Polsce stanowiła nowość, niewiele osób w ogóle o niej słyszało i rozumiało termin "hipoterapia".

W rodzinnym ośrodku w Tenczynku Maria Rey przyjmowała niepełnosprawne dzieci na zajęcia hipoterapii, jednak brakowało środków na pokrycie kosztów jej pracy, nie było też odpowiednich warunków do prowadzenia całorocznej terapii. W gronie prywatnych osób - założycieli Fundacji chcieliśmy pomóc w prowadzeniu rehabilitacji na koniach i tak zrodził się pomysł powołania do życia Fundacji Hipoterapia.