Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > "Jestem w trakcie otwierania własnego ośrodka hipoterapii"
"Jestem w trakcie otwierania własnego ośrodka hipoterapii"
16 grudnia 2009
Takie zdanie napisał jeden z uczestników podsumowując swój udział w projekcie "Kompetencje dla zdrowia - szkolenia doskonalące".
Projekt ten zakończył się 12 grudnia 2009 r. konferencją, promującą metodę hipoterapii, która zgromadziła osoby ze środowiska hipoterapeutów, lekarzy i personelu medycznego.

W ramach projektu "Kompetencje dla zdrowia" przeszkoliliśmy grupę 68 specjalistów z Małopolski. Zainspirowani do nowych idei uczestnicy warsztatów doskonalących zdobyli wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczniejszą terapię pacjentów z różnymi schorzeniami, mieli także okazję do nawiązania nowych znajomości oraz współpracy.

Wyklady prezentowane podczas konferencji przybliżyły uczestnikom miejsce hipoterapii wśród innych metod wieloaspektowej terapii (oddziaływujących na sferę psychoruchową i społeczną pacjentów), przedstawiły zarówno konkretne efekty intensywnej hipoterapii, uzyskane u najmłodszych pacjentów. jak i zwróciły uwagę na spotykane niekiedy błędy w realizacji zajęć hipoterapii.

Ilustrowane slajdami, zdjęciami i filmami wystąpienia zaprezentowali doświadczeni specjaliści współpracujący z naszą Fundacją: dr n med. Monika Gasińska, mgr Emmy Chrapla, mgr Jan Krupiński, a także mgr Joanna Stach z ośrodka hipoterapii w Zbylitowskiej Górze.

Mieliśmy wielką satysfakcję czytając w ankietach wypowiedzi uczestników, podsumowujące ich udział w projekcie: Szkolenia pozwoliły mi wzbogacić warsztat pracy o nowe elementy, tak aby praca nie była schematyczna, Wprowadziłam nowe zasady pracy z pacjentami i ich opiekunami.

Uczestniczący w projekcie lekarze podkreślali, że teraz z pełnym przekonaniem co do zasadności metody będą kierować swoich pacjentów na zajęcia hipoterapeutyczne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i aktywną obecność.
Obecnie możemy przekazywać dalej to, w co od lat mocno wierzymy: hipoterapia jest uniwersalną metodą rehabilitacji i jak najwięcej osób niepełnosprawnych powinno mieć do niej dostęp.