Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Jillian Mercado w Polsce!
Jillian Mercado w Polsce!
01 września 2014
Krótkie, modnie uczesane włosy, piękne oczy i wyraziste usta - Jillian Mercado - dziennikarka, modelka i blogerka, która niedawno, za sprawą kampanii reklamowej Diesel na wiosnę/lato 2014, zatrzęsła światem mody, już niebawem pojawi się w Polsce!

Jillian od wczesnych lat interesowała się modą, ukończyła też studia o tym kierunku w Nowym Jorku (na Fashion Institute of Technology), a później objęła staż w magazynach “Verande” i „Allure”. Pracowała również jako asystentka fotografa Patricka McMullana. Obecnie jest redaktor naczelną magazynu „WeTheUrban” oraz prowadzi swojego bloga, który cieszy się dużą popularnością. Coraz bardziej rozwija również swoją karierę jako modelka - niedawno podpisała kontrakt z agencją Red Model Management. 

 

W jednym z wywiadów Jillian opowiadała, jak trudny jest świat mody. Podkreśliła, że trzeba mieć „twardą skórę”, by się w nim odnaleźć, lecz wybicie się z tłumu daje ogromną pewność siebie. Świat mody jest wymagający i wydaje się być zarezerwowany dla “idealnych” dziewczyn. Aby osiągnąć swoje cele, Jillian, jako osoba niepełnosprawna, pracuje dwa razy więcej, niż jej pełnosprawne koleżanki po fachu.

 

Na mojej drodze było bardzo dużo osób, które mówiły co mogę, a czego nie. Pewnego dnia po prostu zdałam sobie sprawę, że muszę przestać się tym przejmować - mówi Jillian.

 

Do akcji reklamowej marki Diesel, a właściwie do konkursu na twarz kampanii, Jillian, jak sama twierdzi, zgłosiła się dla żartu. Nie spodziewała się, że komisja konkursowa może wybrać właśnie ją. Być może udało się, dlatego, że w kwestionariuszu na pytanie „Dlaczego chcesz wziąć udział w tej kampanii?” Jillian odpowiedziała „Bo chcę zmienić świat.”

 

Założyciel marki Diesel - Renzo Rosso, podczas pobytu w Polsce, w rozmowie z dziennikarką “Elle” wspominał, że wierzy, iż w  modzie nie ma limitów i w tym świecie powinno się znaleźć miejsce dla każdego. Dlatego cieszył się, że w kampanii wzięła udział Jillian - niepełnosprawna modelka.

 

Moda jest wielką pasją Jillian. W jednym z wywiadów wspominała, że w przyszłości pragnie pracować między innymi z Marckiem Jacobsem albo Tomem Fordem. Przed obiektywem czuje się świetnie i uwielbia swoją pracę. Również tę “po drugiej stronie” - jako dziennikarka, stylistka i blogerka modowa. Jej felietony ukazały się w wielu modowych magazynach i portalach, a bloga czytają tysiące osób na całym świecie.

 

W Polsce Jillian pojawi się już w listopadzie! Zaangażowała się bowiem w nasze przedsięwzięcie - Moda bez Ograniczeń. Jest to projekt przygotowany z myślą o osobach niepełnosprawnych. 6 grudnia odbędzie się pokaz mody, na którym zaprezentowane zostaną kreacje podarowane przez największych w Polsce i na świecie projektantów. Na jednym wybiegu swoje projekty zaprezentują: Gosia Baczyńska, Robert Kupisz, Zuo Corp, Joanna Klimas, Eva Minge, Lana Nguyen, Maciej Sieradzky, Dream Nation. Na pokazie będzie można również podziwiać kolekcję dedykowaną osobom niepełnosprawnym, która zostanie przygotowana specjalnie na tę  okazję. Wydarzenie poprzedzone będzie cyklem warsztatów stylizacji, kreowania wizerunku i motywacji. Jillian poprzez video transmisję poprowadzi warsztaty motywacyjne, a następnie przyjedzie do Polski, by razem z Zosią Ślotałą przeprowadzić metamorfozy uczestników projektu. Słynna modelka pojawi się również na Gali Finałowej, która odbędzie się 6 grudnia.

 

Projekt „Moda bez Ograniczeń” ma na celu m.in. zwrócenie uwagi na problemy z doborem odpowiednich ubrań, z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne. Poprzez warsztaty towarzyszące wydarzeniu oraz sam pokaz mody organizatorzy starają się zbudować u niepełnosprawnych poczucie piękna i własnej wartości, a także udowodnić społeczeństwu, że, wbrew obiegowej opinii, takie osoby również mają potrzebę czuć się atrakcyjnie.

 

Wydarzenie jest organizowane po raz drugi. Pierwsza edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony mediów lokalnych jak i krajowych.