Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Każdy z nas jest inny, ale nigdy gorszy! Ruszyła kampania społeczna budująca relacje w szkole “Równi w różnorodności”.
Każdy z nas jest inny, ale nigdy gorszy! Ruszyła kampania społeczna budująca relacje w szkole “Równi w różnorodności”.
07 września 2016
Marysię wkurza to, że jest nieśmiała i nie potrafi komuś odpalić, Kasia nie lubi, jak ktoś ją ignoruje, a Jeremiasza wkurzają ludzie, którzy myślą, że są ważniejsi od innych. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą wreszcie powiedzieć, co je wkurza. A tym co boli najbardziej nie są własne ograniczenia, dysfunkcje czy niepełnosprawność. Najbardziej boli ludzka niechęć, antypatia, bycie ignorowanym oraz poczucie wyższości innych.

Pomyśl o tym przez chwilę, czy Ciebie to nie wkurza?

 

Kampania “Równi w różnorodności” organizowana przez Fundację HIPOTERAPIA Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych i firmę DrOmnibus ma na celu szerzenie społecznej świadomości dotyczącej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ich funkcjonowania w środowisku szkolnym. Jej celem jest także akcja informacyjna skierowana do rodziców oraz liczne aktywności dedykowane nauczycielom dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Na problemy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ma zwrócić uwagę film, w którym Marta Bizoń znana krakowska aktorka czyta rzeczywiste wypowiedzi dzieci, podopiecznych Fundacji Hipoterapia. Dzieci zwracają uwagę na to, co je boli i uwiera w otaczającej rzeczywistości - na niesprawiedliwość, poczucie odrzucenia, poczucie bycia gorszym. Kampania startuje z mocnym przesłaniem każdy z nas jest inny, ale nigdy gorszy. Wsłuchujemy się w głosy rodzin niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji i widzimy potrzebę dyskusji społecznej o szerokim zasięgu, o szeroko potraktowanym temacie budowania  relacji w środowisku szkolnym, zarówno między uczniami rozwijającymi się prawidłowo i tymi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jak i nauczycielami oraz rodzicami” - mówi Prezes Fundacji HIPOTERAPIA Aleksandra Włodarczyk.