Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Kilometry Dobra - wielki start
Kilometry Dobra - wielki start
27 marca 2014
Wraz z grupą przedszkolaków kolorowaliśmy, oglądaliśmy występ Magika, utopiliśmy Marzannę i pogłaskaliśmy konie. Wystartowały "Kilometry Dobra".

Wczoraj, tj. w środę 26.III.2014 oficjalnie wystartowała akcja „Kilometry Dobra”. Z tej okazji w restauracji "Rancho Texas" odbyło się spotkanie z grupą przedszkolaków. Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy całą moc atrakcji. Po kilkuminutowym przedstawieniu idei spotkania, przedszkolaki miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych, malując kolorowanki z motywami końskimi. Następnie, wystąpił Magik, który oczarował wszystkich przybyłych gości swoim talentem iluzjonistycznym. Przedszkolaki były zachwycone sztuczkami, zadawały dużo pytań, próbując odkryć tajemnice magii. Po występie Magika, dzieci otrzymały Ordery w postaci naklejek i tekturowe złotówki. Potem, aby tradycji stało się zadość, wszyscy zgromadzeni udali się nad pobliski staw, aby topiąc Marzannę, na dobre pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Kiedy kukła, przygotowana przez przedszkolaków, pływała już w wodzie, dzieciaki, ich opiekunowie oraz my, czyli przedstawiciele fundacji, udaliśmy się na wybieg, gdzie czekały na nas konie. Tu radość przedszkolaków nie miała końca. Dzieci były zafascynowane zwierzętami, chętnie do koni podchodziły i je głaskały. To był ostatni punkt naszego programu, po którym przedszkolaki wróciły do swoich placówek.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielkom za przybycie, Magikowi za czary, hipoterapeutom za prezentację koni, a fotografom za uwiecznienie wydarzenia. Ogromne podziękowania należą się również obsłudze restauracji "Rancho Texas" za udostępnienie nam sali. 

 

W przyszłości, w ramach kampanii „Kilometry Dobra” przewidujemy kolejne eventy. Wszystko to, aby rozpowszechniać informację o naszej akcji i zgromadzić jak najwięcej złotówek. 1 czerwca zebrane monety będziemy układać w kilometry. Mamy nadzieję, że będzie ich wiele...

Poniżej udostępniamy fotorelację z wczorajszego wydarzenia. Zdjęcia autorstwa pani Barbary Czopek, pani Bożeny Pochopień i pana Krzysztofa Domanusa.