Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > KUCYKI - nowy etap w działalności naszego teatru
KUCYKI - nowy etap w działalności naszego teatru
22 lutego 2010
Integracyjna Grupa Teatralna KUCYKI, złożona z podopiecznych Fundacji oraz zaprzyjaźnionych zdrowych rówieśników działa już od 2003 roku.
Zajęcia terapii przez sztukę pozwalają dzieciom niepełnosprawnym na zdobycie nowych umiejętności w sferach rozwoju społecznego, emocjonalnego, poznawczego, a także w zakresie komunikacji werbalnej >>

Do tej pory młodzi aktorzy z Integracyjnej Grupy Teatralnej KUCYKI pracowali jako jeden zespół, w ktorego skład wchodziły dzieci młodsze i starsze.
Ze względu na to, iż arte terapia działa skuteczniej jeśli jest prowadzona w mniejszym składzie, KUCYKI zostały podzielone na trzy podgrupy wiekowe: a) grupa najmłodsza - dzieci z przedszkola oraz nauczania początkowego, b) grupa średnia - dzieci ze staszych klas szkoły podstawowej, c) grupa najstarsza - dzieci z gimnazjum i liceum.
W nowych grupach będzie pracowało po siedmioro, ośmioro dzieci.
Dodatkowo, grupa średnia będzie współpracować z choreoterapeutą, zajmujacym się terapią ruchem i tańcem.

W połowie czerwca 2010 r. każda z grup przedstawi odrębną etiudę, które połączy współny motyw bajek zwierzęcych z różnych epok i regionów świata.

Zapraszamy do częstych odwiedzin naszej strony internetowej, na której będziemy zamieszczać nowości związane z pracą grup teatralnych.