Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Kucyki powracają na deski teatru!
Kucyki powracają na deski teatru!
20 marca 2015
Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczestnicy młodszej grupy integracyjnego teatru “Kucyki” przygotowują się do przedstawienia!
Już 25 kwietnia o godzinie 17:00 na scenie Centrum Kultury Katolickiej przy ulicy Łokietka 60 będzie można zobaczyć spektakl pt.: “W Wojtusiowej Izbie” na podstawie wierszy Janiny Porazińskiej.

Od początku nowego roku szkolnego nasze dzieciaki dzielnie uczęszczały na sobotnie zajęcia i ćwiczyły, żeby na wiosnę pokazać nam co potrafią!

Podczas trwających prób młodzi artyści utrwalają teksty, ćwiczą układy ruchowe i starają się być prawdziwymi aktorami! Dzięki sztuce na podstawie wierszy Janiny Porazińskiej, dzieci mają możliwość zapoznać się z ciekawym i odmiennym od dotychczasowych tekstem literackim. Mają szansę na poznanie dawnej polskiej mowy; są zainteresowane staropolskim językiem i zadają dużo pytań.

Inscenizacje wierszy będą prezentowane w różnorodnej formie - niektóre fragmenty są deklamowane, a inne śpiewane. Dzieci uczą się również choreografii. Całość reżyseruje zawodowy aktor i reżyser Sławomir Rokita, oryginalną muzykę skomponowała dla nas niezastąpiona pani Monika Bylica. Pracę z dziećmi wspiera także pedagog specjalny pani Jolanta Sedlak.

25 kwietnia o godzinie 17:00 serdecznie zapraszamy na spektakl naszych wspaniałych, młodych aktorów!

Za zdjęcia dziękujemy naszej niezawodnej fotograf - Pani Basi Czopek!