Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > KUCYKI zatrzęsły Groteską - zobacz fotogalerię i relację TVN24
KUCYKI zatrzęsły Groteską - zobacz fotogalerię i relację TVN24
21 grudnia 2009
W niedzielny wieczór 20 grudnia 2009 r. Teatr Groteska zadrżał w posadach. Integracyjna Grupa Teatralna KUCYKI wystawiła autorską aranżację „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa.

Premierowa niedziela rozpoczęła się spokojnie. Napięcie zaczęło narastać po południu. Do Teatru stopniowo przybywały dzieci wraz z rodzicami przygotowując się do próby generalnej. Były pięknie przebrane, a na ich twarzach widniała ekscytacja przed zbliżającym się wydarzeniem. Na scenie rozpoczęła się próba generalna, natomiast teatralny hol zaczął zapełniać się zaproszonymi gośćmi i dziennikarzami. Trwały przyciszone rozmowy, dzieci biegały pomiędzy dorosłymi, rozdawano materiały promocyjne Fundacji i zbierano datki do skarbonki.

Zbiórka publiczna, przeprowadzona za pozwoleniem Prezydenta Miasta Krakowa (decyzja PB-5022-22/09) przyniosła kwotę 1.316 zł i 94 gr.

Po zakończeniu próby, rozległy się trzy głośne dzwonki i w końcu rozpoczął się oczekiwany przez wszystkich spektakl. Dzieci przedstawiając nam historię Ebenezera Scrooge’a, tak naprawdę pokazywały swój talent, śmiałość, wrażliwość, spontaniczność, piękno. Przedstawienie było świetnie wyreżyserowane, światło i półcienie się przeplatały, dzieci wczuwały się w swoje kwestie. Ich widok autentycznie poruszał bardzo liczną publiczność, wypełniającą szczelnie widownię i balkon "Groteski".

Po zakończonym spektaklu był czas na docenienie wysiłku i pracy aktorów. Dzieci otrzymały nagrody, udzielały wywiadów dziennikarzom, a potem podchodziły do nich osoby z widowni gratulując występu.

Spektakl był dużym przeżyciem, widząc talent i możliwości aktorskie dzieci - z niecierpliwością oczekujemy na kolejny występ Integracyjnej Grupy Teatralnej KUCYKI.

Zobacz piękną relację w TVN24 >>

Spektakl przygotowamy z pomocą finansową PFRON, Urzędu Miasta Krakowa oraz Fundacji Współna Droga