Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > KUCYKI znów na scenie!
KUCYKI znów na scenie!
08 lipca 2010
Tym razem KUCYKI wystąpiły w trzech odsłonach.
Najpierw "Przedszkolaka w świecie bajki" zaprezentowała grupa najmłodsza (dzieci z przedszkola oraz nauczania początkowego), następnie prezentowała się grupa średnia (starsze klasy szkoły podstawowej) oraz grupa najstarsza (młodzież z gimnazjum).

 

Grupa średnia przedstawiła tańce i dialogi związane z tekstem z "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.
Dzieci pokazały nam piękny taniec ukazujący Małego Księcia oswajającego się z lisem oraz cudowny taniec róż, które chcą przypodobać się Księciu. Przedstawienie skłoniło do przemyśleń nad sensem i wartością przyjaźni oraz tym, że szczęścia niejednokrotnie nie trzeba daleko szukać, gdyż znajduje się ono blisko nas...

Grupa najstarsza miała przed sobą zadanie najtrudniejsze, gdyż w dużej mierze nastolatki musiały improwizować, nadając swojemu wystąpieniu kształt na żywo na scenie.
Główną ideą spektaklu było spotkanie z kimś NOWYM - obcym, poznanie go i zaakceptowanie. Dlatego też gimnazjaliści wcielili się w różne role. Na krzesłach obok siebie, znaleźli się czarodziej, ufoludek, nastolatka i dziennikarka. Każdy z nich opowiadał o sobie i zadawał pytania osobie obok, by ją lepiej poznać, "oswoić" jak w przypadku Lisa i Księcia.

Spektakl obfitował w zaskajujące, wręcz dramatyczne wydarzenia.
W ostatnim momencie okazało się, że nie wystąpi jeden z głównych aktorów starszej grupy - Dominik, który ze względu na infekcję z wysoką gorączką trafił na pogotowie. Jedna z dziewczynek z grupy średniej, Ula, doznała urazu stopy i niestety nie mogła zatańczyć na scenie, pomimo kilku miesięcy intensywnej pracy i przygotowań do występu.

Nowa sytuacja była stresująca nawet dla radzących sobie świetnie z termą i doświadczonych KUCYKÓW.

Z uznaniem trzeba przyznac, że dzieci wykazały się dużą dojrzałością aktorską i umiały zapanować nad emocjami, które w pewnym momencie sięgnęły zenitu.

Gratulujemy im ich występu i czekamy na nastepne przedstawienie!