Pomagam
Mikołajki 2016!
08 grudnia 2016
Kochani!! Przesyłamy relację ze wspaniałego spotkania ze Świętym Mikołajem, które w tym roku zawdzięczamy Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr. 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przy ul.Obrońców Modlina 2.

6 grudnia Jednostka zamieniła się w najprawdziwszy świat Świętego Mikołaja, a wszystko specjalnie dla naszych Podopiecznych!

Wszyscy uczestnicy zostali powitani łakociami i mikołajkowymi czapeczkami. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania Dzieci, a następnie każdy mógł spróbować swoich sił jako strażak! Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane stroje strażackie we  wszystkich rozmiarach, tak aby również najmłodsi mogli je przymierzyć, a następnie prawdziwą gaśnicą ugasić „ogień”, który „wydobywał się” z papierowych domków. Równocześnie, pomagające  Świętemu Mikołajowi Śnieżynki, malowały buźki wszystkim chętnym.

Wymalowani goście, po dobrze spełnionym obowiązku gaszenia „pożaru” zostali zaproszeni na przygotowane dla nich przedstawienie, opowiadające o przygodach w fabryce Świętego Mikołaja. Wszystkie te atrakcje miały umilić czas oczekiwania na Świętego Mikołaja i wprowadzić przybyłych gości w świat Wioski Świętego…

I OTO ON! Ostatnie sceny przedstawienia stanowiły bezpośrednie przygotowanie do niespodziewanego przyjazdu Mikołaja! Nagle w sali zgasło światło, a w całym pomieszczeniu zaczęła rozbrzmiewać pieśń mikołajowa… Pojawił się dym i oto z ciemności zaczął wyłaniać się wspaniały wóz Świętego Mikołaja, który wjechał na sygnale do sali! W tym roku Mikołaj podróżował białym pojazdem używanym przez strażaków, który na tę jedną noc został użyczony Świętemu i przemienił się w jego zaprzęg. Gdy Święty pojawił się wśród uczestników spotkania, światła zapaliły się po raz kolejny i oto wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać Mikołaja, który przywiózł prezenty dla wszystkich dzieci!

Radości nie było końca! Każdy miał szansę usiąść Świętemu na kolanach i zamienić z Nim dwa słowa. Obdarowane dzieci i młodzież na zakończenie wieczoru miały szansę brać udział w przygotowanych specjalnie dla nich zabawach oraz poczęstunku.

Spotkanie odbywało się na terenie garażu Straży Pożarnej, więc podczas całej imprezy każdy miał możliwość wejść do wymarzonego wozu, a nawet specjalnej łodzi ratunkowej.

Choć na spotkaniu obecni byli zarówno najmłodsi Podopieczni Fundacji jak i osoby starsze, każdy miał szansę znaleźć wymarzone atrakcje dla siebie i wszyscy bawili się tego dnia wspaniale, świątecznie i bardzo mikołajowo :)

W imieniu Podopiecznych oraz wszystkich Pracowników Fundacji chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego niezapomnianego dnia. Przede wszystkim podziękowania kierujemy do bryg. mgr inż. Janusza Chawińskiego Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz st. kpt. mgr inż. Zygmunta Wencowskiego Zastępcy Dowódcy oraz całej ekipie 3 zmiany - Jacka Szostaka, Marcina Nowaka, Pawła Przybyszewskiego, Roberta Szumnego

Poniżej przesyłamy Państwu zdjęcia Pani Basi Czopek jako wspomnienie tego niezapomnianego spotkania :)