Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Moda naprawdę może być bez ograniczeń!
Moda naprawdę może być bez ograniczeń!
05 lutego 2014
Jest piękna, zajmuje się modą, prowadzi swojego bloga o tej tematyce, a niedawno została jedną z twarzy kampanii reklamowej Diesel na wiosnę/lato 2014. Mowa tutaj o nowojorskiej blogerce/modelce Jillian Mercado, która choruje na zanik mięśni.

Znana marka dżinsowej (i nie tylko) odzieży - Diesel ogłosiła konkurs na twarz kampanii reklamowej. Akcja nie była skierowana dla profesjonalnych modeli tylko dla  "zwykłych ludzi". Jillian, jak sama mówi, do konkursu zgłosiła się dla żartu. Nie spodziewała się ze komisja konkursowa może wybrać własnie ją, ale udało się! Jillian wraz z 22 innymi blogerami/początkującymi modelami wzięła udział w profesjonalnej sesji do kampanii.

 

Jillian od wczesnych lat interesowała się modą, dlatego też ukończyła  studia o tym kierunku w Nowym Jorku (na Fashion Institute of Technology), a później objęła staż w magazynie „Allure”. Obecnie zajmuje stanowisko Redaktor Naczelnej magazynu „WeTheUrban” i prowadzi swojego bloga.

 

W jednym z wywiadów opowiadała jak trudny jest świat mody, ale, że to właśnie dzięki temu podbudowana została jej pewność siebie. Jillian podkreśla, że trzeba mieć „mocną skórę” by się tam odnaleźć i radzić sobie. Mówiła też, że jako osoba niepełnosprawna musi pracować dwa razy więcej by osiągnąć swoje cele i móc pracować w tym świecie.

 

Mały przedsmak pracy w modelingu miały niepełnosprawne modelki biorące udział w pokazie "Moda bez ograniczeń" zorganizowanym przez naszą fundację w grudniu 2013 r.

Dla nich i dla wielu niepełnosprawnych dziewczyn chcących spróbować swoich sił w świecie mody, Jillian ma radę: „Musisz poznać ten biznes od zewnątrz jak i od środka, poszukuj informacji tak często jak to tylko możliwe.” Dziewczyna podkreśla również że: „Świat mody jest bardzo krytykujący, mogą się bardzo szybko zamykać przed  tobą drzwi i może to być straszne, ale jeśli jesteś osobą zdeterminowaną, pewną siebie i super odporną możesz to wszystko zignorować
i dobrze się bawić.” Co ważne trzeba też się przygotować na odrzucenie, ale „Nie możesz pozwolić by cię to ruszyło, ponieważ zje cię to żywcem. Jeśli w głębi serca wiesz, że należysz do tego świata, to ci się uda. W tym świecie wszystko jest możliwe, włączając w to spełnianie twoich marzeń.”

 

Od Jillian wszyscy możemy się uczyć podejścia do życia. Ta dziewczyna ma niesamowity dystans do siebie. W jednym z wywiadów podkreśla, że dość długo zajęło jej dojście do tego, że dobrze czuje się w swoim ciele, ale udało się i to kocha.