Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Nabór do świetlicy terapeutycznej
Nabór do świetlicy terapeutycznej
03 czerwca 2009
Od sierpnia w siedzibie Fundacji rozpoczną się zajęcia świetlicowe dla dzieci niepełnosprawnych - uczniów szkół podstawowych z terenu V Dzielnicy Krakowa.

Dzięki współpracy naszej Fundacji z Komisją Polityki Społecznej Dzielnicy V od sierpnia 2009 przy ul. Cichy Kącik 14 zostanie uruchomiona świetlica terapeutyczna dla dzieci niepełnosprawnych.

Zajęcia z dziećmi poprowadzą terapeuci Fundacji oraz wolontariusze. W ramach zajęć będzie możliwa pomoc w nauce szkolnej, usamodzielnianie oraz nauka funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

Pierwszeństwo w naborze mają mieszkający w V Dzielnicy niepełnosprawni uczniowie szkól podstawowych w szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej.

Do końca 2009 roku świetlica będzie pracowała dwa razy w tygodniu, w robocze poniedziałki i środy w godz. od 15.00 – do 18.00.

W miarę możliwości Fundacji dzieci ze świetlicy będą mogły skorzystać także z naszej stałej oferty, w tym pomocy logopedycznej, psychologicznej, zajęć fizjoterapii, hipoterapii oraz terapii przez sztukę.

Zgłoszenia chętnych przyjmujemy do połowy lipca.

Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do świetlicy podejmie zespół terapeutów Fundacji, kierując się możliwością funkcjonowania danego dziecka w całej grupie świetlicowej.

 

Informacje szczegółowe w biurze Fundacji pod tel. 012-4281111

Pod tym adresem można sprawdzić, jaki rejon Krakowa obejmuje V Dzielnica www.dzielnica5.krakow.pl