Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Nagroda dla jednego z naszych projektów!
Nagroda dla jednego z naszych projektów!
20 stycznia 2017
Z dumą informujemy że jeden z naszych projektów - AUTMON - które prowadzimy razem z Politechniką Gdańską i firmą Harimata Play.Care zdobył złoty medal na targach KIDE (Kaohsung International Invention and Design Exhibiton) w Tajwanie!

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi!

Poniżej zdjęcia medalu i certyfikatu :)

Więcej o projekcie: 

"AUTMON to projekt mający na celu wykorzystanie nowoczesnych technologii do śledzenia postępów w terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, realizowany przez interdyscyplinarny zespół specjalistów z Politechniki Gdańskiej, Fundacji Hipoterapia oraz firmy Harimata Play.Care. Dzięki połączeniu unikalnej wiedzy terapeutów, nowoczesnej technologii i doświadczenia biznesowego tworzymy rozwiązanie, które ułatwi pracę różnych specjalistów pracujących z dziećmi.

W efekcie projektu AUTMON powstanie pierwszy na rynku, intuicyjny system wspomagający zautomatyzowane mierzenie postępów w terapii. Zostaną również stworzony szereg aplikacji edukacyjnych, które będą zawierać technologię pozwalającą na monitorowanie różnych aspektów funkcjonowania dziecka, m.in. jego uwagi czy zdolności rozwiązywania problemów. Monitorowane mają być również rożne aspekty motoryki dziecka, a dzięki grom służącym do rozwijania wiedzy o emocjach możliwe będzie również śledzenie emocjonalnego rozwoju dziecka – tego, czy dziecko prawidłowo rozpoznaje wyrażane uczucia i reaguje na nie. Pomiar będzie się odbywał w regularnych odstępach czasu, co umożliwi obserwowanie dynamiki zmian rozwojowych oraz identyfikację sfer, w których dziecko rozwija się lepiej i tych, które wymagają intensywniejszego wspomagania. W efekcie zostanie stworzony system, który pozwoli na lepsze niż dotychczas śledzenie postępów w terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wierzymy, że dzięki temu praca wielu terapeutów stanie się łatwiejsza, a proces terapeutyczny – bardziej efektywny."

Zapraszamy również na stronę: KLIKNIJ TU