Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Odlicz ulgę rehabilitacyjną od podatku!
Odlicz ulgę rehabilitacyjną od podatku!
21 stycznia 2014
Osoby niepełnosprawne lub osoby je utrzymujące mają możliwość odliczenia od podatku ulgi rehabilitacyjnej. Zobaczcie, co możecie odliczyć w ramach ulgi!

W ramach tej ulgi można odliczyć wydatki poniesione na rehabilitację, leki bądź wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych osoby niepełnosprawnej.

 

Katalog wydatków jest obszerny (zapraszamy do zapoznania się z broszura informacyjną Ministerstwa Finansów: https://www.mf.gov.pl/documents/766655/7103126/Broszura-ulga_rehabilitac_za+2013.pdf) i co jest ważne - dzieli się na wydatki limitowane i nielimitowane.

Dość istotnym faktem jest to, że nie ma konkretnego katalogu sprzętów czy urządzeń, dlatego też należy pamiętać, że Urząd Skarbowy sam interpretuje wydatki i może je uznać lub nie.

Ważne jest również to, że jeśli otrzyma się dofinansowanie na zakup sprzętu, to odliczyć można jedynie faktyczny poniesiony wydatek (różnica między kosztem sprzętu a dofinansowaniem – wkład własny).

Mimo że sprawa ulgi nie jest taka prosta, jak się wydaje, to zachęcamy do odliczania wydatków poniesionych na rehabilitację.