Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Odznaczenie dla pana Erika Bjorna Savena
Odznaczenie dla pana Erika Bjorna Savena
24 stycznia 2023

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim miała dziś miejsce wyjątkowa uroczystość. Na wniosek Fundacji Pełnej Życia z poparciem wojewody małopolskiego Łukasza Kmity odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP został szwedzki ekonomista Erik Bjorn Saven który za wspieranie polskiego dziedzictwa kulturowego, innowacji w medycynie, kształcenia młodych polskich naukowców oraz nowoczesnego polskiego biznesu ukierunkowanego na zrównoważony rozwój otrzymał to odznaczenie. 

Order nadawany jest cudzoziemcom i obywatelom polskim stale zamieszkałym za granicą, którzy swą działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami.

Uroczystej dekoracji w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy dokonał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W ceremonii udział wzięli również prezes zarządu Fundacji Aleksandra Włodarczyk, wiceprezes zarządu Michał Ryś, czlonek zarządu Agnieszka Suchy oraz przewodniczący Rady Fundacji Marek Kapturkiewicz. 

Po zakończeniu części oficjalnej był czas na wizytę w siedzibie Fundacji, wspólne rozmowy o współpracy i planach dotyczących dalszego rozwoju naszych działań. W spotkaniu po ceremonii uczestniczyli syn Erika Bjorna Savena, Martin Saven oraz Martin Brożek.

To dzięki wsparciu finansowemu Erika Bjorna Savena otrzymanemu w 2021 r. mogliśmy wyposażyć i dostosować wnętrze Fortu Sztuki (i) Życia do użytku i dostępności dla osób z niepełnosprawnością. 

Pan Saven podtrzymuje obietnicę systematycznego wsparcia Fundacji poprzez przekazywanie środków finansowych na jej działalność statutową, a także wspieranie funduszy stypendialnych dla polskich studentów, chcących studiować na uczelni w Oxfordzie.