Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > PION - Punkt Informacji Osób Niepełnosprawnych
PION - Punkt Informacji Osób Niepełnosprawnych
30 czerwca 2016
Współrealizatorami pilotażowego projektu są dwie doświadczone fundacje: nasza Fundacja Hipoterapia oraz Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę Matio.
Projekt finansuje Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Wychodząc naprzeciw licznym głosom zebranym od osób z niepełnosprawnością i ich rodzin, wspólnie z Fundacją Matio oraz Urzędem Miasta Krakowa przygotowaliśmy projekt centrum informacji! Wybierając się do siedziby centrum przy ulicy Celnej 6 lub dzwoniąc pod nr 507-959-548 oraz  (12) 26 77 913 uzyskacie wszelkie informacje o formach pomocy dla krakowskich rodzin z dziećmi i dorosłymi osobami niepełnosprawnymi. Informacje dotyczą kwestii opieki zdrowotnej, edukacji, transportu, pracy, wszelkich dostępnych form wsparcia (psychologicznego, rzeczowego, finansowego, poradnictwa prawnego oraz nowych usług odciążeniowych), a także dostępności ofert kulturalnych i sportowych.

 

Centrum to jedyne takie miejsce w Krakowie, gdzie osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny uzyskają kompleksową pomoc i znajdą informacje na interesujące ich tematy! Serdecznie zapraszamy!

 

PION Kraków:

ul Celna 6

email: biuro@pion-krk.pl,

Biuro czynne w godzinach:

10.00 - 18.00 - poniedziałki, środy

9.00 - 17.00 - wtorki, czwartki, piątki

 

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału z Kroniki Krakowskiej z dnia 29. czerwcaZapraszamy również do wysłuchana audycji w Radio Kraków