Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Projekt "Wojna – kreatywność – Niepełnosprawność. Trening umiejętności społecznych poprzez sztukę"
Projekt "Wojna – kreatywność – Niepełnosprawność. Trening umiejętności społecznych poprzez sztukę"
07 czerwca 2024

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Pełna Życia podpisała umowę na dofinansowanie projektu „Wojna – kreatywność – Niepełnosprawność. Trening umiejętności społecznych poprzez sztukę (War – creativity – Disability. A training of social skills by the means of art.) – „Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.” (RITA-2024-11)

Projekt będzie realizowany w okresie od czerwca 2024 roku do maja 2025 roku we współpracy z ukraińską organizacją pozarządową „Rodyna” z Kijowa, zajmującą się dostarczaniem wszechstronnej pomocy dzieciom i młodzieży ze sprzężonymi niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom, a także we współpracy z armeńską organizacją pozarządową „Today Art Initiative”, która prowadzi szereg działań zmierzających do włączenia współczesnej sztuki w nagłaśnianie lokalnych i globalnych problemów społecznych. Projekt przeprowadzany jest na terenie Polski, Ukrainy i Armenii a o realizacji jego kolejnych etapów będziemy sukcesywnie informować.