Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Przenoszenie chorego przy pomocy dźwigu
Przenoszenie chorego przy pomocy dźwigu
21 sierpnia 2018

Obecnie na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego. Jednym z nich jest dźwig rehabilitacyjny. Służy on do transportowania w obrębie pomieszczenia osób, które nie są w stanie poruszać się samodzielnie.  Podnośniki mogą transportować chorego o masie do 150 kg. System mocowań i zapięć jest tak skonstruowany, aby chory podczas transportu mógł czuć się całkowicie bezpiecznie.

Jak to zrobić?

  1. W celu przeniesienia pacjenta, leżącego na łóżku, przy pomocy dźwigu układamy pacjenta, tak aby leżał do nas odwrócony tyłem.
  2. Następnie, złożone na pół nosidło układamy na łóżku za plecami pacjenta.
  3. Teraz należy odwrócić pacjenta na plecy. Następnie odwracamy pacjenta twarzą w naszą stronę, tak aby nosidło dobrze ułożyć pod pacjentem.
  4. Gdy uda się już rozłożyć nosidło, a pacjent leży na plecach podjeżdżamy dźwigiem i układamy ramiona wysięgnika dźwigu nad pacjentem.
  5. Teraz zapinamy nosidło do ramion wysięgnika i dokładnie sprawdzamy mocowania.
  6. Przy pomocy intuicyjnego pilota przenosimy pacjenta w wybrane miejsce w mieszkaniu na przykład na fotel lub wózek inwalidzki.
  7. W momencie, kiedy ułożymy chorego na fotelu możemy odpiąć zaczepy nosidła dźwigu i odstawić dźwig, tak aby nie przeszkadzał osobie przenoszonej.
  8. Kolejnym krokiem jest wyjęcie i odłożenie nosidła. Niezwykle ważnym jest by sprawdzić czy pacjent jest ułożony w prawidłowej, a zarazem wygodnej pozycji, tak aby nie było możliwe obsunięcie się z fotela.