Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Relacja - "Awantura w Chioggi" w wykonaniu Starszej Grupy Teatralnej
Relacja - "Awantura w Chioggi" w wykonaniu Starszej Grupy Teatralnej
28 czerwca 2024
Do przedstawienia grupa przygotowywali się prawie 10 miesięcy. Teraz nadszedł czas, by pokazać efekty swojej pracy. W ubiegły czwartek Starsza Integracyjna Grupa Teatralna zaprezentowała szerokiej publiczności spektakl pt. „Awantura w Chioggi, akt I” Carla Goldoniego.

27 czerwca 2024 roku do Centrum Młodzieży im. św. Jadwigi przybyła całkiem spora liczba gości. Przed spektaklem chętni pasjonaci rękodzieła (i nie tylko) zgromadzili się wokół stoiska arteterapii, gdzie wystawione do kupienia były dzieła wykonane przez Podopiecznych Fundacji na arteterapii. Około 17:30 wszyscy zgromadzili się w sali teatralnej, a po chwili zgasły światła i zaczęło się przedstawienie.

Spektakl rozpoczął się od włoskiej muzyki. Po chwili na scenę zaczęli wchodzić aktorzy, którzy stawiali krzesła i schodzili ze sceny. Wszystko było zsynchronizowane z muzyką, co dało piękny efekt i wprowadziło widzów w klimat przedstawienia. Po tej części rozpoczęła się gra aktorska naszej grupy. Fabuła spektaklu opowiadała o losach mieszkańców włoskiego rybackiego miasteczka. Bohaterzy dramatu przegadywali się między sobą i kłócili zarówno o drobnostki, jak i relacje międzyludzkie. "Awantura w Chioggi" była także nasycona elementami komicznymi, na których publiczność nieźle się ubawiła. Były także sceny, w których bohaterowie gonili się po scenie lub powstrzymywali innych przed zbliżającą się bitką. Na koniec Grupa Teatralna otrzymała gromkie brawa od zachwyconej publiczności, a następnie każdy z nich dostał różę od Pani Aleksandry Włodarczyk, Prezes Fundacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, którzy przybyli, by obejrzeć spektakl. To wiele znaczy dla naszych aktorów, którzy mogą zaprezentować efekty swojej pracy przed innymi! Dziękujemy także za wszystkie datki przekazane do puszek. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na wyjazdy i inne aktywności przeprowadzane w ramach terapii dla Podopiecznych Fundacji.

Obsada:

Reżyser: Sławomir Rokita
Opieka pedagogiczna: Karolina Cząstka
Wolontariusze: Barbara Gosztyła, Łukasz Roczkalski i Olena Daszkowa
Aktorzy: Małgorzata Frączyk, Izabella Pietrzniak, Karolina Kubicka, Magdalena Sarama,
Paulina Ciura, Urszula Jaskółka, Joanna Kozendra, Dawid Oczkoś, Piotr Warchoł,
Igor Szubrycht, Kuba Michałek i Aleksander Kozaczka.

Dowiedz się więcej o Integracyjnej Grupie Teatralnej

A poniżej prezentujemy fotorelację ze spektaklu!