Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Smutna wiadomość ….
Smutna wiadomość ….
27 kwietnia 2015
Dziś w nocy, 11-letni hucuł Berberys, który od 4 lat pracował w hipoterapii z niepełnosprawnymi dziećmi, podopiecznymi naszej Fundacji, miał ciężką operację w gliwickiej klinice dla koni.
Niestety, lekarzom nie udało się go uratować - Berek nie przeżył operacji.

 

Jest nam ogromnie smutno z tego powodu, straciliśmy mądrego, zdolnego i bardzo towarzyskiego konika-terapeutę.

 

O jego zdrowie przez ostanie pół roku walczyli weterynarze, hipoterapeuci, pomocnicy i wolontariusze. Od lipca ubiegłego roku Berek był intensywnie leczony, a w końcu wysłany na rekonwalescencję do końskiego "sanatorium" pod Krakowem. Aż do wczoraj wydawało się, że odzyskał pełnię zdrowia m.in. pod troskliwą opieką pani Agnieszki ze stajni "Wiejski Konik", niestety ...

 

W Fundacji mamy 100 podopiecznych, niepełnosprawne dzieci i młodzież, z których większość korzysta z zajęć hipoterapii. Z trzech fundacyjnych koni zostały nam jedynie dwa, w tym jeden po kontuzji, jest czasowo wyłączony z pracy. Nie chcąc i nie mogąc przerywać hipoterapii podopiecznych, wynajęliśmy na dwa miesiące hucuła ze znajomej stadniny (koszt 600 zł./ m-c).

 

Teraz stoimy przed problemem pokrycia kosztów wynajmu dodatkowego konia, transportu Berka do Gliwic i jego nieskutecznej operacji (4,2 tys. zł.). Jednocześnie musimy bardzo szybko kupić nowego konia, w pełni sprawnego i przygotowanego do pracy w hipoterapii (6-8 tys. zł.), opłacić jego weryfikację oraz koszty transportu do Krakowa.

 

Nie przewidywaliśmy takiego problemu, nie mamy na ten cel żadnych rezerw finansowych, a realizowany przez nas projekt terapii wymaga kontynuowania systematycznych zajęć dla dzieci.

 

W związku z tym prosimy o pomoc! Liczymy na Państwa wsparcie finansowe, a potrzebujemy go sporo.

 

Dane do wpłaty:

 

Nr konta: Bank PEKAO S.A.  nr 81 1240 4533 1111 0000 5427 6879

 

Fundacja Hipoterapia - Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych

31-133 Kraków, ul. Dunajewskiego 5/29