Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Świąteczna premiera "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa
Świąteczna premiera "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa
13 listopada 2009
Już teraz chcemy serdecznie zaprosić wszystkich wielbicieli Integracyjnej Grupy Teatralnej KUCYKI na świąteczną premierę spektaklu „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa. Przedstawienie odbędzie się 20 grudnia o godzinie 17.00 w Teatrze Groteska w Krakowie.

W skład Integracyjnej Grupy Teatralnej KUCYKI wchodzi 20 dzieci niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami i w różnym wieku, uczestniczących na co dzień w zajęciach terapeutycznych, oferowanych przez Fundację, a także kilkoro ich zdrowych rówieśników oraz wolontariusze.

Dzieci pracują  w dwóch grupach wiekowych (przedszkolnej i nauczania początkowego) oraz starszej (wyższe klasy szkoły podstawowej i gimnazjum). 

Od jesieni 2003 roku działała nieformalna grupa podopiecznych Fundacji, przygotowujących krótkie występy, prezentowane na okolicznościowych spotkaniach fundacyjnych rodzin i Partnerów.

W 2004 roku - w wyniku przeprowadzonego plebiscytu wśród dzieci - grupa przyjęła nazwę KUCYKI i od tej chwili jej uczestnicy rozpoczęli bardziej regularną pracę.  

Obecnie KUCYKI  mają już za sobą szereg premier i prezentacji na profesjonalnych scenach (w Teatrze Słowackiego, Grotesce, Ludowym, na scenie PWST). 

Niepełnosprawne i zdrowe dzieci z Integracyjnej Grupy Teatralnej KUCYKI są laureatami zbiorowych oraz indywidualnych nagród na Przeglądach Twórczości Osób Niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika” w latach 2006, 2007 i 2008.