Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Uwaga na pozorną hipoterapię!
Uwaga na pozorną hipoterapię!
03 lipca 2015
Drodzy Państwo, wakacje rozpoczęte, a co za tym idzie nasilił się problem masowo działających “specjalistów” hipoterapii!
Uczulamy Państwa by sprawdzać uprawnienia zawodowe i doświadczenie osób oferujących hipoterapię, zanim zapisze się dziecko na zajęcia.

Hipoterapia to niezwykle skuteczna i wszechstronna metoda terapii. Dzięki niej można uzyskać pierwsze efekty już po kilku tygodniach, a nie po kilku miesiącach klasycznych zajęć Niekiedy zdarza się, że osiąga się efekty, które w ogóle nie są do uzyskania tradycyjnymi metodami. Jednak by tak się stało hipoterapia MUSI być prowadzona w profesjonalny sposób!

 

Niestety, teraz bywa tak, że instruktor hipoterapii (nie mający żadnego wykształcenia kierunkowego, uprawniającego do pracy z osobami niepełnosprawnymi) zdobył swoje uprawnienia zawodowe na expresowych np. 3-dniowych szkoleniach, prowadzonych często przez osoby bez kierunkowej wiedzy i bez wieloletniego doświadczenia w hipoterapii.

 

Jeszcze kilka lat temu tytuł zawodowy instruktora hipoterapii można było zdobyć wyłącznie po czasochłonnych ponad 200-godzinnych kursach, zatrudniających najbardziej kompetentnych i doświadczonych wykładowców medycyny, fizjoterapii, psychologii, pedagogiki, hipoterapii, hipologii i weterynarii - rzetelnie przygotowujących przyszłe fachowe kadry hipoterapii.

Jak sprawdzić czy hipoterapeuta jest dobrze przygotowany do zawodu?
Warto prosić o okazanie dyplomu poświadczającego uprawnienia instruktora hipoterapii i sprawdzić ilość godzin wykładów i praktyk w programie, a zwłaszcza czy jego organizator jest placówką akredytowaną w rejestrze instytucji szkoleniowych.