Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Warsztaty projektowe za nami!
Warsztaty projektowe za nami!
27 października 2014
W sobotę, 25 października w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru odbyły się pierwsze warsztaty “Mody bez Ograniczeń”!

O godzinie 11, dziesięć dziewczyn spotkało się by wspólnie z projektantkami ze Slow Fshion Cafe - Panią Moniką Németh i Panią Katarzyną Stypulską-Trybulec - stworzyć kolekcję ubrań dedykowanych osobom niepełnosprawnym (i nie tylko). Uczestniczkom pomagały wolontariuszki, które na co dzień zajmują się projektowaniem i szyciem.


Warsztaty rozpoczęły się wykładem o projektowaniu, wzorach i tkaninach. Uczestniczki dowiedziały się jak rozpoznać czy tkanina jest pochodzenia naturalnegu czy sztucznego - prowadzące pokazały jak wykonać w tym celu test płomienia.


Po wykładzie zaczęło się to, na co wszyscy czekali - projektowanie! Dziewczyny dostały kartki z sylwetkami, ołówki, stos materiałów i kilka wzorów ubrań. Każda z uczestniczek mogła przez kilka godzin poczuć się jak projektantka, puścić wodze wyobraźni i stworzyć coś specjalnie dla siebie. Pani Kasia i Pani Monika były bardzo zadowolne z powstałych prac. Uczestniczki oczywiście otrzymają swoje projekty i mamy nadzieję, że staną się one ich ulubionymi rzeczami!


To nie wszystko! Cała kolekcja zostanie przedstawiona na Gali Finałowej, wiosną 2015 roku.


Bardzo dziękujemy prowadzącym -  Monice Németh i Katarzynie Stypulskiej-Trybulec za świetnie spędzony czas oraz za przygotowanie projektów naszych uczestniczek. Dziękujemy wolontariuszkom, które pomogły przelać na papier wizje dziewczyn.


Podziękowania należą się również naszym partnerom - Hurtownia Milanex Tkaniny oraz Krakowskie Szkoły Artystyczne.


Wielkie “DZIĘKUJEMY” wędruje również do Wero Wysoczyńskiej - za ogarnięcie wszystkiego!


Dziękujemy też naszym uczestniczkom, mamy nadzieję że jesteście tak samo zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu jak my.