Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Wieści z turnusu rehabilitacyjnego w Sulejowie
Wieści z turnusu rehabilitacyjnego w Sulejowie
22 lipca 2010
Dzięki corocznemu wakacyjnemu turnusowi podopieczni Fundacji nie tylko korzystają z intensywnej rehabilitacji, ale również świetnie się bawią i regenerują siły po roku szkolnym. Mamy przecież wakacje!

W ubiegłą niedzielę zaczął się coroczny wakacyjny turnus organizowany przez Fundację dla naszych podopiecznych oraz ich rodzin.
W turnusie uczestniczą także przyszli hipoterapeuci, odbywający tutaj praktyki zawodowe.
Tym razem na turnus wybrało się 19 dzieci niepełnosprawnych i 18 dzieci towarzyszących dzieci zdrowych, w tym dwójka niemowlaków.
Turnus zaczął się od integracyjnego ogniska i pieczenia kiełbasek.
Ze względu na upały zajęcia hipoterapeutyczne na trzech hucułach zdecydowano rozpoczynać już o 7 rano.
Rehabilitacja ruchowa startuje po śniadaniu, a resztę dnia dzieci spędzają na kreatywnych zabawach, pluskają się w rzece, skaczą na trampolinie oraz korzystają z zajęć pedagogicznych. 
Zajęcia pedagogiczne i kreatywne prowadzone są w czterech grupach, dzielących dzieci pod względem wieku. Głównym tematem zabaw są Podróże małe i duże. Dzieci wyruszają w odległe zakątki świata, tam gdzie tylko może sięgnąć wyobraźnia. Jedna z grup bawiła się w wioskę indiańską; dzieci malowały twarze, robiły pióropusze, zmieniając się w dzikich indiańskich wojowników.  Inna grupa wyruszyła w świat magii.
Pedagodzy starają się zapewnić idealne warunki do integracji, w grupach bawią się razem dzieci niepełnosprawne i zdrowe. Wieczory upływają na czytaniu bajek, grach (z zastosowaniem pedagogiki zabawy), tańcach i hulankach.

Warto wspomnieć miły gest kierownictwa ośrodka, które podczas inauguracyjnego ogniska zorganizowało zespół zabawiający wszystkich muzyką na żywo.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej jutro!