Pomagam
Wioleta Więckowska

Od 3 roku życia związana z Fundacją Pełna Życia (dawniej Fundacja Hipoterapia Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych) - jako podopieczna a obecnie kierująca promocją i komunikacją społeczną Fundacji; studentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od urodzenia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA typ III), ale niepełnosprawność nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń i aktywnym życiu.

Twarz I edycji projektu Moda bez Ograniczeń, Koordynator projektu w późniejszych edycjach.

W 2015 roku została LadyD Małopolski w kategorii Dobry Start, a latem 2016 roku była finalistką wyborów Miss Polski na Wózku.

Jesienią 2016 wzięła również udział w międzynarodowych warsztatach w Strasbourgu we Francji, dotyczących inkluzji, niepełnosprawności i praw dziecka.

Członek krakowskiej Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży.

Redaktor naczelna poradnika dla dzieci “Przybij piątkę koledze bez dłoni” wydanego w ramach kampanii “Równi w różnorodności” prowadzonej przez Fundację Pełną Życia wraz z firmą DrOmnibus. Na swoim koncie ma również liczne artykuły o tematyce niepełnosprawności, terapii i nowych technologii na blogu parentingowym firmy DrOmnibus.

W kwietniu 2017 roku wystąpiła podczas konferencji TEDx Kazimierz z inspirującym przemówieniem o niepełnosprawności i pokonywaniu swojej drogi do samodzielności.

W grudniu 2017 roku została wyróżniona w kategorii Działalność społeczna w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Fanka grafiki komputerowej, a w wolnych chwilach fotomodelka. Sama o sobie: “pozytywnie zakręcona i wiecznie uśmiechnięta”