Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Zakończył się kolejny wakacyjny turnus zorganizowany przez naszą fundację
Zakończył się kolejny wakacyjny turnus zorganizowany przez naszą fundację
06 sierpnia 2010
Nie tylko zajęcia terapeutyczne i rehabilitacja, ale przede wszystkim dobra zabawa oraz rodzinny klimat dominowały na tegorocznym wakacyjnym turnusie w Sulejowie.

Obejrzyjcie zdjęcia z naszego turnusu.

Zakończył się tegoroczny turnus w Sulejowie.  Czas na obozie był wypełniony po brzegi.  Od rana dzieci odbywały zajęcia hipoterapeutyczne, które ze względu na upały rozpoczynały się o 7 rano.  Po śniadaniu dzieci korzystały z zajęc fizjoterapii.
Jeszcze przed obiadem podopieczni Fundacji razem z rodzicami mieli czas żeby skorzystać z uroków okolicy, pospacerować po lesie, popluskać i poopalać się nad rzeką (można było wypożyczyć kajaki oraz rowery wodne).

Po południu odbywały się integracyjne zajęcia pedagogiczne organizowane w czterech grupach, w których razem ze sobą bawiły się dzieci niepełnosprawne i zdrowe.  Specjalnie pod tym kątem zostały opracowane dwa programy pedagogiczne: PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA oraz W KRAINIE FANTAZJI

Pod koniec turnusu z powstałych w trakcie programów prac stworzona została wystawa, z wernisażem, podczas którego wszystkich częstowano dziecięcym szampanem. 
Dzieci świetnie bawiły się przy ognisku, na dyskotece oraz w trakcie zajęć wieczornych.  Korzystały również z basenu w sąsiednim ośrodku. Specjalnie na turnus została też zakupiona przez włascicieli osrodka trampolina, z której dzieci mogły korzystać pod nadzorem opiekunów. 

W jeden z weekendów dzieci wybrały się na wycieczkę do Klasztoru Cystersów, nieopodal Sulejowa. Uczestniczyły tam w odprawionym na miejscu nabożeństwie, a następnie zwiedziły przyklasztorne muzeum, gdzie, specjalnie dla nich przewodnik opowiadał niesamowite legendy związane z tym miejscem. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstał klasztor,  z jakich części się składa oraz do czego służy np. refektarz.  

Wszyscy świetnie się bawili i już po turnusie rodzicie podkreślali fakt, że został on zorganizowany w bardzo przyjaznym i bezpiecznym miejscu, a dzieci miały zapewnioną nie tylko profesjonalną, kompleksową terapię, ale również pełen wachlarz zajęć dodatkowych i zabaw pobudzających wyobraźnię i kreatywność.  

Wszyscy uczestnicy wciąż żyją wspomnieniami i emocjami z turnusu, a niektórzy już pytają zarząd Fundacji, kiedy odbędzie się następny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii pięknych zdjęć z turnusu, które wykonał jeden z rodziców naszych podopiecznych - pan Jarosław Michałek.