Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Zakończyło się pierwsze unijne szkolenie DLA LEKARZY w Krakowie. W okresie powakacyjnym kolejne szkolenia dla lekarzy w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu!
Zakończyło się pierwsze unijne szkolenie DLA LEKARZY w Krakowie. W okresie powakacyjnym kolejne szkolenia dla lekarzy w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu!
11 lipca 2009
W Dniu 11 lipca br. odbyło się pierwsze szkolenie dla lekarzy w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny) dotyczące ”Roli hipoterapii w wieloprofilowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych”.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Kompetencje dla zdrowia – szkolenia dla lekarzy” z myślą o lekarzach pracujących na terenie Małopolski,  zainteresowanych tą metodą terapii oraz tych, którzy chcą kierować swoich pacjentów na zajęcia hipoterapeutyczne. Szkolenie poprowadzili  dr n. med. Monika Gasińska – pediatra ze specjalnością z zakresu rehabilitacji, hipoterapeuta, nauczyciel terapii NDT- Bobath oraz  mgr fizjoterapii i hipooterapeuta Jan Krupiński.

Program szkolenia realizowany w formie wykładów i prezentacji wideo  obejmował zagadnienia z zakresu: definicji hipoterapii, oddziaływania i form hipoterapii, wskazań i przeciwwskazań,  hipoterapii w kontekście innych form rehabilitacji oraz metod prowadzenia zajęć.

Każdy uczestnik otrzymał materiały szkoleniowe opracowane przez specjalistów z zakresu hipoterapii oraz zaświadczenie ukończenie kursu.

Ankieta ewaluacyjna przeprowadzona na zakończenie szkolenia wykazała bardzo zadawalające wyniki. Szkolenie zostało ocenione bardzo dobrze pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym a  95% uczestników zaznaczyło w ankiecie odpowiedź: „znam wskazania i przeciwwskazania do hipoterapii oraz odpowiedź: „znam rodzaje oddziaływań hipoterapii na osoby niepełnosprawne”.

Mamy nadzieję że ów wynik zaowocuje w dalszej pracy zawodowej naszych uczestników!

Kolejne szkolenia dla lekarzy realizowane w ramach projektu zostaną zorganizowane w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu  w okresie powakacyjnym. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 012 427-38-30; 507-151- 035 lub adresem email: efs.szkolenia@hipoterapia.info.pl

Prosimy również o zapoznanie się ze szczegółami tutaj.  

 

 

 

Szkolenie finansujemy ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego