Pomagam
Strona główna > Aktualności i wydarzenia > Zapraszamy na kolejny spektakl w wykonaniu KUCYKÓW - Spotkanie w aeroplanie
Zapraszamy na kolejny spektakl w wykonaniu KUCYKÓW - Spotkanie w aeroplanie
10 czerwca 2010
Jak pięknie być sobą, czyli wariacje na temat postaci z bajek i nie tylko.

Nasze dzieci wcielają się w role bohaterów z historii, znanych opowieści oraz osób z najbliższego otoczenia, by w wyjątkowy dla siebie sposób przedstawić własne interpretacje tych postaci.

Już w środę 23 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy na spektakl w wykonaniu Integracyjnej Grupy Teatralnej KUCYKI Spotkanie w aeroplanie, czyli śladami Małego Księcia.

Spektakl odbędzie się w Teatrze GROTESKA, przy ulicy Skarbowej 2

Opis spektaklu

Przedstawiać będą trzy grupy wiekowe: grupa najmłodsza (dzieci z przedszkola oraz nauczania początkowego), grupa średnia (starsze klasy szkoły podstawowej) oraz grupa najstarsza (młodzież z gimnazjum).

Występ grupy najmłodszej to "Przedszkolak w świecie bajki" . Dzieci będą tańczyć i poprzez taniec, ruchy ciała, gesty oraz mimikę będą wyrażały swoje emocje. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci niepełnosprawnych, które bardzo często mają ogromy problem z identyfikacją emocji, wyrażeniem ich i radzeniem sobie z nimi. Dzięki tańcowi i muzyce mogą wyrazić to co czują, wyrazić siebie. Dzieci przedstawią Jasia i Małgosię oraz Kopciuszka w wersji tanecznej.

Grupa średnia przedstawi tańce i dialogi związane z tekstem z Małego Księcia Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Dzieci zaprezentują piękny taniec ukazujący Małego Księcia oswajającego się z lisem oraz cudowny taniec róż, które chcą przypodobać się Księciu. Przedstawienie skłania do przemyśleń nad sytuacjami prostymi i oczywistymi, zwraca uwagę na sens i wartość przyjaźni, wprowadza widza w baśniowy świat dziecięcej wyobraźni, pełen symboli, marzeń i życiowych wartości.

Grupa najstarsza ma przed sobą zadanie najtrudniejsze. Przedstawienie posiada charakter warsztatowy. Od samego początku to dzieci decydowały o doborze ról oraz wygłaszanych przez siebie kwestiach. Zabieg ten miał na celu rozwjanie samodzielności oraz niezależności myślenia u młodych aktorów. Główną ideą spektaklu jest spotkanie z kimś NOWYM - obcym, poznanie go i zaakceptowanie. Wszystkie postaci prezentują się sobie nawzajem, ukazując swoje "JA". Poprzez kontakt z nieznajomym wzbogacają swoje życie o nowe jakości. Wszystkiemu towarzyszy ogromna radość płynąca z  poznania, doświadczania i wyrażania siebie. Teatr w tym przypadku ma funkcję terapeutyczną, tworzy relacje, obala stereotypy i zmienia nawyki. Dzieci poprzez możliwość ekspresji na scenie, kontakt z nieznajomym i budzącą się w ten sposób ciekawość rozwijają swoje zdolności poznawcze. Otwierają się na innych, stają się szczęśliwsze, nabywają odwagi, przełamują opory w mówieniu własnych tekstów na scenie, uczą się komunikacji.

Serdecznie zapraszamy na spektakl, to będzie niesamowite przeżycie dla wszystkich!